Biz Kimiz

Metin Tüzün Hakkında

Likya Turları için Sayfamızı ve Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin...

Likya Yolu Hero
Metin Tüzün Hakkında

Uzun yıllardır doğa fotoğtafçılığı ve doğa turizm ile meşgul olan editörümüz, bu alanda daha iyi hizmet verebilmek ve katkı sağlayabilmek için bu alanda eğitimlerini sürdürmüştür. Kültürel Miras Turizm, Fotoğrafçılık ve Güzel sanatlar Resim bölümü mezunu olan editörümüz aynı zamanda uluslararası turizm alanında ciddi bir pay sahibi olan "Balkan Tour" şirketine outdoor turizmi konusunda danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda düzenlemiş olduğu outdoor etkinliklerini Tursab A-10819 koduyla Balkan Tour ve Anatolian Outdoor markalarını kullanmaktadır. Başta Via Dinarica Yolu, Likya Yolu, Karia Yolu, St. Paul yolu, Hitit yolu, Frig yolu olmak üzere ülkemizde ve yurtdışı parkurlarında etkinlikler düzenlemektedir.

Bu Rehber Site Nasıl Oluştu.?

E2010 yılında Türkiye'nin ve dünyanın en güzel yürüyüş parkurlarından birini fotoğraflamak için yollara düştük. Çalışmalarımız boyunca anladık ki ülkemize ait bu değerleri ülkemiz insanlarına pek iyi tanıtamıyoruz. Ülkemiz insanlarına bu güzellikleri tanıtmak ve doğa kültürümüzü geliştirmek adına bir rehber web sitesi kurmaya karar verdik. Bu amaçla fotoğraf çalışmalarımız yanında günceler tuttuk, çekimler yaptık, bilgiler topladık. Belki yüzlerce kez arşınladığımız bu yola dair tüm bilgileri bir araya getirerek doğaseverlere yol göstermesi için bu rehber web sitesini kurduk. Kısa zaman sonra doğaseverlerin taktirleriyle "Likya Yolu Rehberi" isimli rehber kitabımızıda yayınladık.

Teşekkür

Rehber web sitemizin ve rehber kitabımızın hazırlanması süresince emeği geçmiş herkese teşekkürü bir borç bilirim. Bu çalışmalarımız süresince belki onlarca kez uğradığımız Muğla ve Antalya'nın köylerinde, beldelerinde bizlere türlü ikramlarda bulunan, bizleri evlerinde misafir eden, bizlerle ekmeklerini zeytinlerini ve sohbetlerini paylaşan herkese teşekkür etmek boynumuzun borcudur. Ayrıca rehber kitap için harita hazırlama çalışmalarım boyunca her ziyaretimde bana yol ve yön gösteren TSK Harita Genel Komutanlığı'nın ilgili personeline teşekkür ederim. Doğada buluşmak ve birlikte yol adımlamak dileğiyle...